Negocieri cu două celebre reţele internaţionale pentru administrarea hotelului de lângă aeroport

Negocieri cu două celebre reţele internaţionale pentru administrarea hotelului de lângă aeroport
Hotelul din imediata vecinătate a aeroportului din Cluj-Napoca ar putea fi administrat sub umbrela Ramada sau Continental, au arătat astăzi reprezentanţii UTI Facility Management, constructorul clădirii.
Adaugă ZCJ.ro ca sursă preferată în Google

Aceştia spun că se află în "discuţii avansate" pentru a da în administrare hotelul uneia dintre cele două reţele de hoteluri. Clădirea ar urma să fie cotată la 4 stele şi va avea 144 de locuri de cazare, dar şi săli de conferinţe. Hotelul va fi construit în partea dreaptă a aeroportului şi va fi conectat la acesta.UTI Facility este singura companie care depusese o ofertă pentru concesionarea terenului din incinta aeroportului iar după 2 săptămâni în care au evaluat oferta tehnică şi financiară, reprezentanţii CJ au decis să îi atribuie licitaţia.

De menţionat că UTI Facility Management face parte din grupul UTI, care a construit împreună cu compania Astaldi cele două terminale de pasageri ale Aeroportului Internaţional Cluj-Napoca.

 

Comenteaza
Maintained by Burzcast and Burzcast Media .