Peste 180 de locuri de muncă vacante la Cluj între 11-17 februarie

Peste 180 de locuri de muncă vacante la Cluj între 11-17 februarie
Un număr de 186 de locuri de muncă sunt vacante în judeţul Cluj în perioada 11-17 februarie 2011, conform informaţiilor postate pe site-ul Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM).
Numărul locurilor de muncă vacante la nivel naţional, în intervalul amintit, este de 7.695.

Cele mai multe joburi sunt oferite în municipiul Bucreşti şi în judeţele Iaşi – peste 600, Timiş – peste 450 şi Vaslui - peste 400.

Din totalul locurilor de muncă de la nivel naţional, 557 sunt pentru persoane cu studii superioare, în special în domeniile construcţii-instalaţii, asigurări, vânzări.

Dintre locurile de muncă adresate persoanelor cu studii medii, cele mai multe sunt pentru posturile de „confecţioner-asamblor articole din textile” - 1.160 de locuri de muncă, operator confecţioner în industria de îmbrăcăminte -ţesături, tricotaje, materiale sintetice” – 647, „muncitor necalificat în industria confecţiilor” - 562.



Comenteaza