Funcţionarii au făcut curat în Cheile Turzii: 120 de saci de gunoaie au fost strânşi de pe traseu FOTO
- Scris de Mihai Prodan
- 29 Apr 2011, 17:55
- Eveniment
- Ascultă știrea

Ecologizarea de astăzi vine ca o pregătire "pentru afluxul de turişti şi vizitatori care sunt așteptați atât cu prilejul zile de 1 Mai cât şi pe parcursul întregului sezon estival", după cum spune vicepreşedintele CJ Cluj, Radu Bica.
Voluntarii au colectat astăzi mai bine de o sută de saci cu deşeuri nedegradabile, culese de pe întreg traseul marcat în Cheile Turzii. Aceştia au fost transportaţi până la ieşirea din rezervaţie şi ridicaţi ulterior de firma specializată de salubritate.
Rezervaţia este deschisă vizitatorilor până la sfârşitul lunii octombrie. Preţul de intrare este de 1 leu pentru copiii sub 14 ani şi 3 lei pentru adulţi.