Foto Bogdan Pivariu: „Florești este casa unor campioni” / Ce performanțe au obținut tinerii floreșteni

Bogdan Pivariu: „Florești este casa unor campioni” / Ce performanțe au obținut tinerii floreșteni
| Foto: Facebook.com/bogdannicolaepivariu
Bogdan Pivariu: „Florești este casa unor campioni” / Ce performanțe au obținut tinerii floreșteni
Bogdan Pivariu: „Florești este casa unor campioni” / Ce performanțe au obținut tinerii floreșteni
Bogdan Pivariu: „Florești este casa unor campioni” / Ce performanțe au obținut tinerii floreșteni

Nu mai puțin de 18 copii din Florești au participat la Campionatul Mondial de Karate - WUKF pentru toate vârstele, organizat la Cluj-Napoca, unde au obținut performanțe notabile, a anunțat primarul celei mai mari comune din țară.

Abonează-te pe   Poza noua 31.03.2021
Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitează pagina principală ZIUA DE CLUJ

„Florești este casa unor campioni! Am marea bucurie și onoare să anunț faptul că în cadrul Campionatului Mondial de Karate – WUKF pentru toate vârstele - ediția a 9-a, care s-a desfășurat în perioada 23-26 septembrie, la Sala Sporturilor "Horia Demian" din Cluj-Napoca, au participat și 18 copii din Florești (aparținători ai clubului Clubul Sportiv Hayashi Activ), pe lângă cei aproximtiv 1450 de competitori din 59 de federații și din 39 țări.

Îi felicităm pe copii pentru sârguința și dedicarea de care dau dovadă, pe antrenorii lor pentru răbdare și profesionalism și, nu în ultimul rând, pe părinții acestor campioni care fac multe sacrificii! Succes în continuare și multe realizări pe viitor!”, a transmis Bogdan Pivariu.

Potrivit primarului din Florești, aceștia au obținut următoarele rezultate:

Campioni mondiali individual:

1.Udvar Barbara
2.Bozesan Alexandra
3.Trebea Andrei
4.Mereu Andreea
5.Ilie Alexandra

Vicecampion mondial individual:

1.Trai Robert

Campioni mondiali Echipe:

1.Pop Debora
2.Trai Robert
3.Susman Razvan
4.Trebea Andrei
5.Mereu Andreea

Vicecampioni mondiali Echipe:

1.Bordea Raul
2.Cheteles Razvan
3.Radu Catalin

Locul III Echipe:

1.Bozesan Alexandra
2.Dinea Sofia
3.Udvar Barbara

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Comenteaza