CFR - Gloria Bistriţa 2-2. Egalul ajută Bistriţa, care rămâne în Liga I în dauna Craiovei VIDEO

Clujenii au remizat astăzi cu Gloria Bistriţa, revenind după ce au fost conduşi cu 2-0.

CFR - Gloria 2-2 (0-2)

Marcator: Bud 61, Mureşan 73 - Nalaţi 10, Tudose 45

CFR: Mincă - Panin, N. Diogo, Piccolo, Veloso - Dică, Mureşan, Sare (36 Nicoară), Peralta (46 Hora) - Batin, Buş (46 Bud). Antrenor: Alin Minteuan.

Gloria Bistriţa: Albuţ - Achim, Năstase, Corallo, Velcovici - Tudose, Nalaţi - Keita, Băjenaru, Mandea - Curtuiuş. Antrenor: Nicolae Manea.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.

GOL NALAŢI, 0-1 GOL TUDOSE, 1-1 GOL BUD, 1-2 GOL MUREŞAN, 2-2

Comentariul meciului, invers cronologic:S-a încheiat partida.

90+2: Voleu Mărginean de la 20 de metri. Mingea a fost prinsă de Mincă

Chiar şi la egal, Bistriţa rămâne aproape sigur în Liga I şi condamnă Craiova la retrogradare

Pe final, CFR nu a mai forţat. Pare că rezultatul îi convine echipei clujene.

Min. 86: lovitură liberă a Bistriţei, mingea trece peste poartă

Min. 81: lovitură de cap a lui Batin, prinde Albuţ

Min. 77: Bistriţa a ajuns din nou la poarta clujeană, dar şutul lui Nalaţi a fost prins de Mincă

Min. 74: ratare a lui Hora, din careu. Albuţ a reuşit cu greu să respingă şutul lui Hora

Min. 73: GOOOL CFR! 2-2. Hora îi mişcă mingea lui MUREŞAN, care trage puternic, pe lângă zid.

Min. 73: lovitură liberă îndirectă pentru CFR, de la 13 metri, pentru joc periculos

Min. 61: GOOOOL CFR! 1-2! BUD este la capătul unei faze cursive a CFR-ului şi trage plasat, de la limita careului mare

Min. 59: Şut E. Dică, deviat în corner

Min. 55. Ocazie Bud

Două schimbări făcute de CFR la pauză. Practic, Minteuan nu mai are schimbări în repriza secundă.

La ieşirea de pe teren, jucătorilor de la CFR li s-a strigat din public "Ruşine!", iar antrenorul Alin Minteuan şi preşedintele Iuliu Mureşan au fost fluieraţi

Este pauză. CFR a avut mai mult timp iniţiativa, dar, fără Cadu, apărarea se descurcă cu greu.

Min. 45: GOL BISTRIŢA! 0-2. TUDOSE reia cu capul în plasă o minge centrată, din corner, de Băjenaru.

Min. 38: Şut Emil Dică, de la peste 20 de metri, dar pe lângă poartă

Min. 36: Centrare în forţă Paul Batin, prinde Albuţ

Min. 34: Voleu Curtuiuş, din careu, prinde Mincă. Fază frumoasă a oaspeţilor

Min. 31: CFR marchează, dar arbitrul opreşte meciul pentru un fault în atac

Min. 18: Şut Băjenaru, prinde Mincă

Min. 15: Peralta face henţ, la o preluare care urma să îl lase singur cu portarul advers

Min. 13: Ocazie mare pentru CFR. Centrarea lui Panin, căpitanul lui CFR la acest meci, a fost reluată cu capul de Batin, dar Albuţ a reuşit să pareze

Min. 10: GOL BISTRIŢA! 0-1. NALAŢI şutează de la peste 30 de metri, din lovitură liberă, Mincă iese pe sub minge şi nu o mai poate opri din druml spre gol

Min. 8: Primul şut pe poartă, Velcovici. Mingea a trecut mult peste bara transversală