O masă de post costă mai mult decât una obişnuită VIDEO
- Scris de Anamaria Nedelea - Realitatea TV Cluj
- 03 Aug 2012, 19:13
- Eveniment
- Ascultă știrea

Pentru a mânca sănătos , ştim cu toţii că e nevoie de bani mulţi. Însă de curând şi postul a devenit destul de costisitor.
Unele produse de post au devenit mai scumpe decat produsele obişnuite. De exemplu un litru de lapte îl găsim în magazine cu 4 lei iar un litru de lapte de soia depăşeşte suma de 10 lei. Din cauza secetei şi legumele şi fructele au devenit ceva mai scump. Un kilogram de roşii costă în pieţe 4 lei , în timp ce fasolea, mâncare săracului a ajuns la 10 lei. Dacă vreţi să mancati fructe, ei bine un kilogram de nectarine costă 4 lei, un kilogram de prună 3 lei, iar bananele le găsiţi cu 7 lei.
Postul Adormirii Maicii Domnului a început în data de 1 august şi se va încheia în 15 august.