Pușcăriașii din Gherla au votat fără incidente

Pușcăriașii din Gherla au votat fără incidente

Majoritatea deținuților cu drept de vot de la Penitenciarul Gherla s-au arătat dispuși să și-l exercite în duminica alegerilor parlamentare.

La Penitenciarul Gherla s-a încheiat procesul de votare, iar 191 de persoane private de libertate şi-au exercitat dreptul la vot.

"Ca urmare a dispunerii tuturor măsurilor organizatorice de natură să asigure desfăşurarea în condiţii optime a procesului de vot în cadrul alegerilor pentru Senat şi Camera Deputaţilor, am finalizat activităţile de votare, fără a fi înregistrate incidente sau manifestări de natură de a perturba procesul electoral.

Astfel, un număr de 191 persoane private de libertate şi-au exercitat, duminică, 6 decembrie, dreptul de vot la alegerile pentru Senat şi Camera Deputaţilor din anul 2020", a transmis conducerea Penitenciarului Gherla.

La Penitenciarul din Gherla se află în custodie 979 de persoane private de libertate, dintre care 242 au drept de vot.

Comenteaza