Studentul care s-a sinucis noaptea trecută în Mărăşti a fost găsit de colegul de cameră. Vezi ce a declarat acesta VIDEO

Studentul care s-a sinucis noaptea trecută în Mărăşti a fost găsit de colegul de cameră. Vezi ce a declarat acesta VIDEO
Un student de la Universitatea Tehnică s-a sinucis noaptea trecută în campusul din Mărăşti. Tânărul a fost găsit spânzurat de unul dintre colegii săi de cameră. Motivul acestui gest pare să fie o problemă sentimentală.

Adrian avea 21 de ani şi era student în anul al II-lea la Facultatea de Instalaţii din cadrul UTCN. Seara trecută, colegii săi de cameră l-au lăsat singur, iar când s-au întors, după miezul nopţii, au rămas şocaţi de ceea ce au văzut: tânărul era spânzurat cu cureaua de la pantaloni de unul dintre paturi.

"L-am strigat pe nume, am încercat să văd dacă mai reacţionează, apoi am chemat salvarea. Nu era genul să facă aşa ceva, până acum nu s-a plâns să aibă probleme. Eu l-am lăsat singur în cameră şi chiar era vesel, glumeţ" a povestit pentru REALITATEA TV Cluj cel care l-a găsit spânzurat.

Tânărul nu a lăsat nici un bilet de adio, dar colegii spun că ar fi recurs la acest gest după ce s-a certat timp de mai multe ore cu prietena sa.

Vezi ce spun studenţii cazaţi în cămin despre caz, în materialul video

Cadavrul studentului a fost transportat la IML Cluj pentru efectuarea necropsiei. Poliţiştii continuă cercetările în acest caz.

Comenteaza