ACCIDENT în Cluj: Tânăr de 18 ani, lovit pe trecerea de pietoni

ACCIDENT în Cluj: Tânăr de 18 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Miercuri dimineaţa un tânăr de 18 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o maşină condusă de o şoferiţă de 40 de ani, în cartierul Poiana, municipiul Turda, judeţul Cluj. 

Adaugă ZCJ.ro ca sursă preferată în Google

"La data de 26 octombrie a.c., în jurul orei 08.40, polițiștii au fost sesizați pentru a interveni la un accident rutier produs pe strada Câmpiei din municipiul Turda.

Din primele verificări efectuate de polițiști a reieșit că, o femeie în vârstă de 40 de ani, din municipiul Turda, în timp se deplasa cu autoturismul din direcția Cluj-Napoca spre Câmpia ar fi surprins și accidentat un tânăr în vârstă de 18 ani, aflat în traversarea părții carosabile pe trecerea pentru pietoni.

În urma impactului, tânărul a necesitat îngrijiri de specialitate, fiind transportat la o unitate medicală din Turda. Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă", a transmis IPJ Cluj, într-o comunicare emisă presei miercuri seara. 

Comenteaza
Maintained by Burzcast and Burzcast Media .