Alexandru Cordoş, PSD: Peste 25% dintre şcolile clujene nu au avut în 2010 autorizaţie sanitară

Alexandru Cordoş, PSD: Peste 25% dintre şcolile clujene nu au avut în 2010 autorizaţie sanitară
Un număr de 203 de obiective de învăţământ preuniversitar de stat nu avut la finalul anului şcolar 2009-2010 autorizaţie sanitară, conform datelor prezentate de senatorul clujean Alexandru Cordoş, din cadrul PSD.
Senatorul a prezentat ieri două materiale în Senatul României, în care vorbeşte despre situaţia şcolilor dinjudeţul Cluj, dar şi despre deficitul bugetului asigurărilor sociale de stat în anul 2010.

În materialul cu privire la situaţia şcolilor, adresat ministrului Educaţiei, Daniel Funeriu, senatorul arată că şcolilor din judeţul Cluj le-au fost alocate 11 milioane de lei pentru investiţii, însă cu toate acestea lucrurile trenează, iar bamii au venit cu întârziere.  

Materialul cu privire la deficitul bugetulşui asigurărilor sociale în anul 2010 este adresat prim-ministrului Emil Boc.


Comenteaza