ZIUA de CLUJ angajează REDACTOR pe domeniul POLITIC

| Foto: Shutterstock

Eşti pasionat de politică? Înţelegi mecanismele de decizie din partide? Ştii cum funcţionează Guvernul, ministerele şi Parlamentul? Obişnuieşti să analizezi declaraţiile şi să priveşti în spatele lucrurilor? Atunci eşti persoana potrivită.

ZIUA de CLUJ angajează redactor pe domeniul POLITIC.

Dacă:

  • eşti informat cu privire la cele mai importante teme de dezbatere de pe agenda publică
  • te pasionează viaţa politică şi înţelegi mecanismele puterii
  • comunici uşor, stăpâneşti bine limba română
  • eşti creativ, ai iniţiativă şi vrei să te perfecţionezi

Atunci noi îţi oferim:

  • salariu motivant (plus prime, dacă te vei face remarcat)
  • o carieră în mass media şi comunicare
  • şansa de a face parte dintr-o echipă experimentată şi de a lucra la cel mai respectat produs media din Cluj

Vei avea următoarele responsabilităţi:

  • redactarea şi editarea de articole din domeniul politic
  • redactarea de articole de analiză sau opine
  • monitorizarea constantă a diverselor surse de informaţii relevante pentru domeniul politic, precum pagini web, presa, documente oficiale, etc.

EXPERIENŢA ANTERIOARĂ ÎN PRESĂ NU E OBLIGATORIE. Aşa că, dacă te regăseşti în cele de mai sus, trimite-ne un CV pe adresa mihai[at]ziuadecj.ro. Asigură-te că ne-ai lăsat şi un număr de telefon, ca să te putem suna.

Baftă!

Comenteaza