FC Vaslui, învinsă în Olanda. Vezi care este programul meciurilor de azi din turul trei preliminar al Ligii Campionilor

FC Vaslui a fost învinsă cu 2-0 de către FC Twente Enschede. Turul trei preliminar al Ligii Campionilor continuă miercuri seara.

FC Vaslui a fost învinsă în partida disputată aseară cu FC Twente Enschede. Echipa adversă a învind cu 2-0 deşi, prima mare ocazie a aparţinut Vasluiului în minutul 16 când lovitura liberă a lui Adailton a atins bara. Gazdele au înscris prin lovitura de pedeapsă. golul a fost marcat de Janko. Vasluiul a egalat 6 minute mai târziu, dar golul lui Wesley a fost anulat pe motiv de ofsaid. Twente a înscris golul secund prin acelaşi Janko în minutul 57.

Rezultatul partidelor disputate marţi în cadrul Ligii Campionilor:Dinamo Kiev 0 - 2 Rubin Kazan
Rangers 0 - 1 Malmo FF
Ekranas 0 - 0 BATE Borisov
Zestafoni 1 - 1 Sturm Graz
APOEL Nicosia 0 - 0 Slovan Bratislava
Litex Lovech 1 - 2 Wisla Cracovia
Racing Genk 2 - 1 Partizan Belgrad