Acuzații grave din tabăra "feroviarilor": "Oficiali de la FCSB au strigat în drumul spre vestiare către Bîrsan. Au tăbărât pe el"

Cristi Balaj, președintele clubului din Gruia, susține că reprezentanții rivalei au pus presiune pe centralul partidei.

Nemulțumiți de rezultatul derby-ului și de arbitrajul lui Marcel Bîrsan, oficialii "feroviarilor" au lansat acuzații grave în spațiul public. Președintele CFR-ului, Cristi Balaj, susține că jucătorii și staff-ul i-au transmis că reprezentanții FCSB au pus presiune pe central după prima repriză.

"La pauză îmi spuneau jucătorii și Panin că oficiali de la FCSB au strigat în drumul spre vestiare către Bîrsan. Au tăbărât pe el. Oficialii lui FCSB au făcut asta, în drum spre vestiare. Atât timp când nu am fost acolo, nu pot da nume.

Trebuie să se pună un semn de întrebare. Mi s-a comunicat că s-a pus presiune pe arbitru. Mi-a spus Panin, m-a și sunat. Nu dau nume pentru că nu am fost acolo", a spus Balaj pentru Fanatik.

Scorul final al jocului a fost 1-0, golul fiind marcat de Compagno, dintr-un penalty îndelung contestat de tabăra clujeană.