Adversara CFR Cluj din Liga Campionilor, FC Basel, pierde în campionat, 2-1

Adversara de miercuri a CFR Cluj în returul play-off-ului Ligii Campionilor, FC Basel, a pierdut ieri meciul din campionat cu St. Gallen (2-1), în aceeaşi seară în care şi CFR Cluj pierdea în Giuleşti, 3-2 contra Rapid Bucureşti, deşi a deschis tabela, iar în minutul 19 aceasta arăta 0-2.

Daogari a deschis scorul pentru Basel în minutul 10, iar gazdele au întors rezultatul în partea a doua, prin Cavusevic (51) şi Regazzoni (71), arată provincianews.ro.

CFR Cluj şi FC Basel se întâlnesc miercuri, în meciul decisiv pentru accederea în grupele Ligii Campionilor, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. Partida este programată să înceapă la ora 21:45 şi va fi transmisă live text de ziuadecj.ro.

În tur, CFR Cluj s-a impus cu 2-1. Ambele goluri ale clujenilor au fost înscrise de Modou Sougou, în vreme ce pentru Basel a marcat Streller. Vezi aici meciul în format live text