Anglia s-a distrat cu Țara Galilor și încheie Grupa B de la Campionatul Mondial pe primul loc

| Foto: fifa.com

În celălalt meci al grupei, Statele Unite ale Americii au câștigat la limită în fața Iranului și s-au calificat în optimile de finală.

Deși la pauză scorul era 0-0, Anglia s-a dezlănțuit în actul secund în fața Țării Galilor și s-a impus cu 3-0. Golurile au fost marcate de Marcus Rashford (50, 68) și Phil Foden (51).

În optimie de finală, englezii se vor duela cu selecționata Senegalului, partida urmând să aibă loc în 4 decembrie.

Cel de-al doilea meci al zilei din Grupa B, Statele Unite ale Americii - Iran a fost decis de un gol marcat de Christian Pulisic, în minutul 38.

Reprezentativa americană a acumulat astfel 5 puncte, a încheiat grupa pe locul secund și va juca în optimile de finală cu Țările de Jos, în 3 decembrie.