Barajul, unica speranță pentru "U" Cluj. Academica a câștigat la Pitești și și-a asigurat promovarea

| Foto: facebook.com/academicaclinceni2015

Ocupanta locului al doilea din eșalonul secund a învins pe terenul celor de la FC Argeș, scor 2-1.

Universitatea Cluj nu mai are speranțe la locul al doilea în clasament, cel care duce direct în Liga 1. Principala contracandidată la locul secund a câștigat la Pitești, 2-1. Clujenii aveau nevoie de șase puncte în ultimele două jocuri și un singur punct obținut de ilfoveni în ultimele două runde. FC Argeș a deschis scorul repede prin Năstasie, iar ilfovenii au egalat pe final, după golul înscris de Patriche. Trupa lui Ilie Poenaru a dat lovitura în ultimul minut de prelungiri, prin Horșia.

Lupta pentru baraj continuă pentru "studenți" mâine, când elevii lui Bogdan Lobonț vor evolua la Balotești, de la ora 12:00