Costel Enache, antrenor fericit: a putut alinia două echipe diferite în cel de-al treilea amical victorios al iernii

Universitatea Cluj s-a impus în cea de-a treia partidă de pregătire din 2021, scor 4-1, în fața formației secunde a celor de la FC Voluntari.

“Studenții” merg din victorie în victorie în jocurile amicale din pauza competițională. După Unirea Ungheni și CS Tunari a venit și rândul celor de la FC Voluntari 2 să fie învinși de formația clujeană. Costel Enache a profitat de diferența de valoare față de adversari și a rulat aproape tot lotul în duelul împotriva ilfovenilor.

Golurile "Șepcilor roșii" au fost înscrise de Laurențiu Rus, Cristian Gavra, Sergio Ribeiro și Lucas Chacana.

“U” Cluj în prima repriză: Muțiu, Rus, Sburlea (junior în probe provenit de la Kids Tâmpa Brașov), Dican, Taub, Meșter, Negrean, Filip, Ștefănescu, Golan, Gavra

”U” Cluj în repriza secundă: Vâtcă, Rus, Luchin, Telcean, Berci, Dican, Atska, Ribeiro, Pîrvulescu, Chacana, Pop. Au mai evoluat: Gorcea și Moraru.

Pentru Universitatea Cluj urmează un nou joc de pregătire, în fața rivalei din Liga a 2-a, Rapid. Partida se va disputa în 27 ianuarie.