Ce nu au putut seniorii au reușit juniorii. "U" Cluj a cucerit Cupa

La Sibiu, juniorii echipei clujene au învins Farul Constanța, scor 2-1 și au pus mâna pe trofeul Cupei de Tineret.

Cu un prim 11 din care au făcut parte doi jucători ce au prins minute bune în Superligă în actualul sezon, Alin Chinteș și Robert Silaghi, echipa de tineret a Universității Cluj s-a văzut condusă cu 1-0 la pauză de trupa de la malul mării, care a puncat prin Luca Băsceanu.

După revenirea pe teren, situația s-a schimbat, iar Răzvan Călugăr a restablit egalitatea cu o lovitură de cap (51). Clujenii au continuat să pună presiune, iar tabela s-a modificat din nou, Antonio Suciu fiind cel care a adus Universitatea în avantaj (67).

Scorul a rămas același până la final, 2-1, iar echipa clujeană a cucerit în premieră Cupa de Tineret.