CFR a câștigat amicalul cu Lokomotiva Zagreb

CFR Cluj a bătut-o cu 1-0 pe Lokomotiva Zagreb, marți, în cel de-al patrulea amical din Slovenia.

După o primă repriză în care nu s-a marcat nici un gol, ardelenii au dat lovitura prin Bryan Nouvier. CFR Cluj bifează, astfel, a doua victorie din stagiul de pregătire de la Maribor. Amicalul cu locul 5 din Croația a reprezentat și redebutul lui Emmanuel Culio (33 ani) în tricoul "feroviarilor". Eroul de pe Olimpico a intrat pe teren în repriza secundă.

În celelalte trei amicale din acest cantonament, formația lui Dan Petrescu a trecut de NK Aluminij (1-0), dar a remizat cu NK Istra (2-2) și Anzhi Mahacikala (1-1).

Joi, 6 iulie, CFR Cluj va disputa ultimul test din Slovenia, în compania celor de la Zorya Luhansk. Partida cu formația ucraineană va începe la ora 19:00.

CFR Cluj - Lokomotiva Zagreb 1-0 (0-0)

A marcat: Bryan Nouvier

Echipa de start: Tomislav Duka - Peteleu, Luchin, Balic, A. Vlad - Nouvier, Pelayo, Rus, Păun - Omrani (cpt.), Coman. Antrenor: Dan Petrescu

Au mai intrat: Vera, Yasin, Horj, Hoban, Camora, Mureșan, Petruș