CFR Cluj a făcut scor cu o echipă din Liga a 3-a. Noul atacant al "feroviarilor" a impresionat

Formația din Gruia s-a duelat cu CS Universitar Alba Iulia, într-un joc de pregătire disputat la Cluj-Napoca.

Andrea Mandorlini a încercat să profite de pauza competițională și să testeze jucătorii care au evoluat mai puțin în startul sezonului, dar și noile achiziții. Așadar, CFR Cluj a disputat o partidă amicală cu o echipă din Liga a 3-a.

Scorul a fost net în favoarea "feroviarilor", chiar dacă oaspeții au deschis scorul. Formația din Gruia s-a impus cu 9-1, iar pe lista marcatorilor și-au făcut loc doar jucători nou-veniți, în afara lui Jefte Betancor, care a evoluat și în stagiunea precedentă în alb și vișiniu.

Au marcat pentru CFR Cluj Anton Kresic, Panagiotis Tachtsidis, Jefte Betancor (2), Rion Zejnullahu, Luca Mihai, iar cel care a atras cel mai tare atenția a fost noul atacant "feroviar" Luka Juricic, care a izbutit un hat-trick.

Cele trei reușite din partida amicală vin după debutul său oficial din partida cu FC Voluntari, când a marcat deși a petrecut doar 16 minute pe teren.

CFR Cluj reia lupta din campionat luni, 18 septembrie, de la 21:30, când primește vizita celor de la Petrolul Ploiești.