Foto CFR Cluj a făcut spectacol contra unei echipe din Liga a 3-a

CFR Cluj a făcut spectacol contra unei echipe din Liga a 3-a

Campioana a învins CSM Satu Mare, scor 5-0, într-un joc de pregătire.

Formația din Gruia a profitat de pauza internațională și a disputat un amical împotriva unei echipe din Liga a 3-a. "Feroviarii" nu au avut probleme în fața liderului Seriei 10, CSM Satu Mare, reușind să se impună cu 5-0, grația golurilor înscrise de Boateng (2), Buș, Mistrati și Deac.

"Nu era important scorul, era importantă atitudinea. Băieții au jucat bine, au părut entuziaști. Toți vor să marcheze. În prima repriză au fost cam egoiști, însă în cea de-a doua au fost mai buni.

Cred că toți au arătat că vor să joace la CFR, sunt în formă bună și mă bucur că nu am avut accidentări. Lui Ze Gomes și lui Billong le lipsesc meciurile. Sunt jucători de calitate și jucând meciuri pot să ajungă la un nivel bun. În octombrie avem 9 meciuri și o să am nevoie de toți jucătorii", a declarat Dan Petrescu la finalul partidei amicale.