CFR Cluj a încheiat anul cu un nou succes

Formația pregătită de Dan Petrescu s-a impus la limită contra celor de la FC Argeș, scor 1-0.

Campioana a încercat să își impună jocul încă din primele minute, iar Costache (13) și mai apoi Boateng (14) au avut șansa de a înscrie, însă nu au nimerit ținta.

Chiar dacă "feroviarii" au controlat partida, oaspeții au reușit să își creeze ocazii mai importante. Mai întâi Viana l-a pus la încercare pe Hindrich cu un șut din lovitură liberă, însă tânărul goalkeeper a respins (26).

Mai apoi, defensiva clujeană l-a blocat în două rânduri de Ișfan. Astfel, scorul pauzei în Gruia a fost 0-0.

În startul actului secund, oaspeții au avut din nou momente bune și au încercat să dea lovitura pe terenul campioanei.

Totuși, o eroare în defensivă i-a costat pe argeșeni, Debeljuh a profitat și a înscris (72).

În stilul caracteristic, CFR Cluj a gestionat foarte bine finalul de meci și a încheiat 2021 cu un succes, 1-0.