CFR Cluj a învins Arka Gdynia în al patrulea amical din Cipru

Elevii lui Miriuță s-au impus cu 2-1 în fața polonezilor în cel de-al patrulea meci de pregătire din Cipru.

Ardelenii au deschis scorul prin Tomislav Sorsa (9), acesta primind o centrare de la Mario Camora. Avantajul a fost majorat 6 minute mai târziu de Billel Omrani (15). Arka Gdynia a reușit să reducă din handicap în repriza secundă, prin Hofbauer (66).

Este a patra victorie obținută de CFR Cluj în Cipru din tot atâtea partide jucate. Formația din Gruia a mai învins FC Ufa (2-0, Rusia), Mezőkövesd Zsóry (4-1, Ungaria) și Apollon Limassol (2-1, Cipru). Ultimul meci de verificare al trupei lui Miriuță în Cipru va avea loc vineri, 27 ianuarie, contra polonezilor de la Korona Kielce.

CFR 1907 CLUJ - ARKA GDYNIA 2-1 (2-0)

Au marcat: Sorsa (9), Omrani (15)/ Hofbauer (66)

CFR Cluj (4-4-2): Mincă - Tiago, Larie, Horj, Camora - Sorsa, Deac, Nascimento, Nouvier - Juan Carlos, Omrani

Au mai intrat: Peteleu, Rus, Gomelt, Bumba, Roman și Marc