CFR Cluj continuă seria bună din Austria. “Feroviarii” au reușit a doua victorie din pregătiri

Echipa lui Dan Petrescu este neînvinsă în cantonamentul de vară, după ce au obținut al doilea succes, în cel de-al treilea amical al verii.

După o victorie cu Orenburg și o remiză cu Steaua Roșie Belgrad, clujenii s-au impus în fața croaților de la Osijek. Djokovic a deschis scorul împotriva conaționalilor săi, în minutul 17, cu un șut de la marginea careului. După o jumătate de oră de joc, croații au egalat prin Jugovic și a stabilit scorul pauzei, 1-1. După aproape o oră de joc, Costache a adus victoria campioanei, cu o lovitură de cap.

Echipa de start:

Vâtcă - Susic, Vinicius, Mureșan, Camora, Costache, Djokovic, Hoban, Luis Aurelio, Deac, Omrani. Au mai intrat: Jesus - Peteleu, Burcă, Boli, Radu, Itu, Culio, Bordeianu, Mailat, Păun, Țucudean

Pentru clujeni urmează un duel cu cehii de la Mlada Boleslav. Partida se va disputa vineri, 28 iunie.