CFR Cluj dă semne de revenire. Campioana se întoarce cu toate punctele de la Voluntari

După două înfrângeri consecutive, formația pregătită de Dan Petrescu s-a chinuit serios pe terenul ilfovenilor, pe care i-a învins cu 1-0.

Deși partida a început furtunos cu un penalty ratat de Deac, după ce în prima fază reușise să înscrie, campioana a încercat să își impună jocul. Chiar dacă ocaziile au fost de partea “feroviarilor”, scorul pauzei la Voluntari a fost 0-0.

Repriza secundă a început cu o oportunitate a gazdelor, însă tot campionii au fost cei cu inițiativă și au avut posesia. În cele din urmă, minutul 83 a adus golul înscris de Nana Boateng, care a pus capăt seriei de înfrângeri cu care s-a confruntat CFR Cluj.