CFR Cluj, detalii despre starea de sănătate a lui George Țucudean

| Foto: foto facebook.com/cfr1907

Internaționalul român a fost înlocuit la pauza partidei cu Gaz Metan, după ce a acuzat stări de amețeală.

Campioana a remizat în ultimul meci al anului pe propriul teren, după ce oaspeții au condus cu 2-0. Totuși, jocul cu medieșenii au fost marcat de accidentări. Antonio Conceicao i-a înlocuit pe Moutinho și Deac în prima repriză, în timp ce Gaz Metan l-a pierdut pe Darius Olaru. Supriza a venit a pauză, când și golgheterul Țucudean a fost în locuit, dup[ ce medicii nu l-au lăsat să intre în teren din cauza problemelor cu tensiunea.

Clubul clujean a clarificat situația atacantului. “STAREA DE SĂNĂTATE A LUI ȚUCUDEAN ESTE BUNĂ!

Clubul CFR 1907 Cluj dorește să facă următoarele precizări referitoare la starea de sănătate a atacantului nostru George Țucudean. La pauza partidei, fotbalistul CFR-ului a acuzat o stare de amețeală și de deshidratare, iar antrenorul echipei noastre l-a inlocuit. La finalul meciului, George a mers la spital, a făcut unele analize medicale, iar în urma rezultatelor a reieșit că starea sa de sănătate este una bună.

Sperăm ca nici accidentările suferite de Ciprian Deac și Thierry Moutinho să nu fie grave, iar ei să poată reveni cât mai rapid la antrenamente!

Hai CFR!”, se arată în mesajul clubului.