CFR Cluj II s-a impus cu 3-0, la Dej

CFR Cluj II a reuşit să câştige la scor de neprezentare meciul de la Dej, împotriva Unirii.

Partida, contând pentru etapa a 27-a a seriei a VI-a din Liga a III-a, a început practic de la 0-1. Bogdan Faur, fostul unirist transferat în iarnă la formaţia feroviară, a scăpat singur cu portarul Szekely şi a deschis scorul. CFR-iştii au fost la un pas să înscrie golul doi prin Imbuzan, însă şutul său de la 14 metri a fost respins în ultima clipă de goalkeeper-ul dejean. În minutul 21, Rosu a pasat perfect pentru Kim Byung, care din numai 2 metri a trimis peste poartă. Romario Rus putea restabili egalitatea în minutul 32, dar şutul său puternic de la 35 de metri a fost repins de Tiut.

La numai câteva minute de la reluare, centralul a întrerupt partida pentru că ploaia puternică a şters marcajele cu var. În minutul 50, Mititean a pasat perfect pentru Petrean, însă acesta a trimis în braţele portarului alb-vişiniu. Golul doi a venit în minutul 56, când la o bâlbâială în apărarea dejenilor, Mîndruşcă a reuşit să înscrie. După numai 10 minute, Imbuzan l-a lobat pe Szekely şi a închis partida de la Dej.