Foto CFR Cluj, IMAGINI de colecţie de acum 20 de ani, pe terenul de la Hunedoara, înainte de promovare

CFR Cluj, în urmă cu 20 de ani, pe terenul de la Hunedoara, înainte de promovare

Marți, 2 aprilie, de la ora 19:30, CFR Cluj joacă în deplasare la Hunedoara, în meciul din sferturile Cupei României.

Feroviarii au căutat în arhivă câteva fotografii de acum 20 de ani de la ultima confruntare pe care au avut-o cu fotbaliştii de la Hunedoara.

Se întâmpla când aceştia se aflau la câteva meciuri distanţă de momentul promovării în Prima Ligă. Pe teren, atacantul Adrian Anca era omul de gol de la CFR Ecomax. Fosta glorie din Gruia, s-a născut în 27 martie 1976 şi împlineşte astăzi vârsta de 48 de ani. În perioada 2003 - 2008, cât a jucat pentru echipa din Gruia, Anca a bifat 118 meciuri şi a marcat 47 de goluri.

"În ultima confruntare de la Hunedoara, în 2004, cu câteva etape înainte de promovarea noastră în primul eșalon, învingeam Corvinul cu 4-0.

De această dată, după de ani, Cupa României ne aduce din nou față în față, într-un meci important și decisiv pentru calificarea în semifinalele competiției.

Marți, 2 aprilie, de la ora 19:30, vă așteptăm în număr cât mai mare la Hunedoara să îi susținem pe băieții noștri în meciul din sferturile Cupei", au transmis feroviarii alături de imaginile de colecţie surprinse de Zoli Cantor în 2004.