CFR Cluj obține o victorie strânsă în meciul amical împotriva echipei Unirea Dej

| Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ/ Facebook

CFR Cluj obține o victorie la limită într-un meci amical împotriva echipei Unirea Dej, cu scorul de 1-0.

Partida, care a avut loc sâmbătă, a reprezentat o oportunitate pentru „feroviari” de a-și testa forma într-o pauză competițională generată de meciurile echipelor naționale.

Singurul gol al întâlnirii a fost înscris de Bîrligea pentru CFR Cluj, în minutul 55 al jocului. Deși Unirea Dej a încercat să egaleze, echipa nu a reușit să găsească drumul către poarta adversă, iar CFR Cluj a păstrat avantajul până la finalul partidei.

În prezent, CFR Cluj ocupă locul 4 în Superligă, cu 27 de puncte, la opt puncte distanță de liderul campionatului, FCSB.