Foto CFR Cluj se mândrește cu Andrei Burcă: Primul GOL la Națională și nota maximă pentru prestație

Fundașul campioanei CFR Cluj, Andrei Burcă, a marcat marți seara primul său gol pentru Naționala României, în duelul cu Belarus, meci încheiat cu scorul 2-1. Burcă a primit cea mai mare notă pentru prestația avută, 8.

România a obținut alte trei puncte și cu Belarus. "Tricolorii" s-au impus cu 2-1, după un final cu mari emoții, iar jucătorul de la CFR Cluj, Andrei Burcă, a fost unul dintre marcatori.

Primul gol din meciul de marți seara a fost marcat de Nicolae Stanciu pe Arena Națională, în minutul 17, după o lovitură liberă superbă.

În minutul 19 a venit cel de-al doilea gol pentru România dintr-o centrare foarte reușită a lui Răzvan Marin, iar fundașul Andrei Burcă (CFR Cluj) a înscris în poarta celor din Belarus co prestație de atacant.

La fel ca la meciul cu Andorra, fundașul CFR-ului, Andrei Burcă, a primit cea mai mare notă pentru prestația avută, 8. Și Cristian Manea (CFR Cluj) se mai numără printre jucătorii apreciați, acesta primind nota 7.6 după meciul cu Belarus.

Ce meciuri mai are de jucat Naționala României în preliminariile pentru EURO 2024