CFR Cluj şi Pandurii Târgu Jiu s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României

Echipele Pandurii Târgu-Jiu şi CFR Cluj s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce au învins, echipele ACS UTA Bătrâna Doamnă, respectiv CS Baloteşti, din Liga a II-a.

Formaţia Pandurii Târgu-Jiu s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-1 la loviturile de departajare, echipa ACS UTA Bătrâna Doamnă, din Liga a II-a, în 16-imile de finală ale competiţiei.

La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Săpunaru, în minutul 10, care a înscris la debutul la gruparea gorjeană, gazdele reuşind egalarea prin autogolul lui Nistor, în minutul 87.

Echipa CFR Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0 după prelungiri, formaţia CS Baloteşti, din Liga a II-a, în 16-imile de finală ale competiţiei.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Beleck, în minutul 112.

CFR Cluj a jucat în inferioritate numerică din minutul 90+2, după eliminarea lui Negruţ.

În optimile de finală ale Cupei României s-au mai calificat formaţiile ASA Târgu-Mureş şi FC Viitorul II (Liga a III-a).