CFR Cluj, victorioasă în confruntarea cu Dinamo

CFR Cluj a învins luni seară formaţia Dinamo într-un meci din etapa a X-a a Ligii I disputat pe terenul echipei bucureştene.

Alb-vişinii s-au impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de C. Lopez în minutul 41, printr-un penalti acordat pentru un fault al lui Feussi la Păun, şi de Voiculeţ în minutul 77, printr-un şut de la 25 de metri, în stânga lui Cerniauskas.

Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Palici (Rotariu '61), Vojnovici (Puljici '44), Anton, Matei - Gnohere (Gavrilă '57), Essombe. Antrenor: Mircea Rednic

CFR Cluj: T. Marc - Coelho, Larie, L. Goian (Tînc '48), T. Lopes - Petrucci, Gomelt - Jakolis (Nouvier '78), C. Lopez (Voiculeţ '66), Al. Păun - Beleck. Antrenor: Francisc Dican

Cartonaşe galbene: Feussi '1, '39, Filip '40, '54 / L. Goian '8

Cartonaşe roşii: Feussi '39, Filip '54, C. Matei '88

Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Orbuleţ - Denis Haidiner.

Observatori: Victor Berbecaru, Octavian Goga.

La meci au asistat 4.427 de spectatori.

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Florin Ganea.Înainte de startul reprizei a doua, tehnicianul echipei Dinamo, Mircea Rednic, a fost trimis în tribună, la pauză reproşându-i arbitrului penaltiul acordat oaspeţilor.