CFR, încă o victorie la zero și încă un trofeu

CFR a învins sâmbătă seara echipa austriacă SV Ried și a primit trofeul Salzburg Airport.

Aeroportul din Salzburg a oferit o cupă câștigătoarei din meciul amical CFR - SV Ried. Aceasta a fost echipa clujeană, care s-a impus cu 1-0 prin golul marcat de Ronny, în prima repriză.

Jorge Costa a început cu: Mincă - Panin, N. Diogo, Rada, Camora - Kivuvu, Peralta, Bastos - Sougou, Kapetanos, Ronny. Din minutul 61 au intrat pe teren: N. Claro, Lionn, Cadu, Piccolo, Edimar, Sare, Hora, Renan, E. Kone, Negruț, Nicoară.

CFR a obținut în Austria numai victorii la zero. După meci, președintele Iuliu Mureșan a declarat că în câteva zile va sosi la echipă și Weldon. ”Sunt foarte mulțumit că vine Weldon, care este un atacant de valoare, veți vedea”, a spus Mureșan.