Corona Brașov – “U” Cluj 34-27. Handbalistele, trei înfrângeri la rând în 2019

Echipa pregătită de Alin Bondar a cedat pentru a treia oară consecutiv în noul an, după ce a fost învinsă la Râmnicu Vâlcea și la Cisnădie.

Partida de sub Tâmpa a început echilibrat, iar “studentele” au părut că pot ține pasul cu brașovencele. Totuși, gazdele au reușit să se desprindă după 10 minute de joc, în timp ce clujencele au suferit din punct de vedere ofensiv. La pauză, scorul era 19-12.

Jocul bun al Coronei a continuat și după revenirea de la cabine, iar Universitatea nu a putut ține apsul cu adversarele. Brașovencele și-au mărit trepatat aavantajul și în ciuda forcing-ului de final al “studentelor”, diferența la final a fost de șapte goluri, 34-27.

Patru jucătoare s-au remarcat din echipa lui Alin Bondar: Senocico, Lazăr, Petruș și Pica, toate cu patru goluri.