Coșmarul continuă. “U” Cluj a pierdut din nou în Liga Florilor

Clujencele au cedat în fața formației SCM Craiova, scor 37-26 și au ajuns la a cincea înfrângere consecutivă în acest sezon.

Partida din Polivalentă craioveană a început echilibrat, cu un joc curajos din partea “studentelor”. Starea de echilibru a continuat, în ciuda șanselor craiovencelor de a se desprinde pe tabelă. Totuși, înainte de pauză oltencele s-au îndepărtat, iar scorul după primele 30 de minute era 17-14.

Partea secundă a început tot cu echipa lui Bogdan Burcea în control. SCM Craiova a profitat de fiecare greșeală a clujencelor și a marcat pe bandă rulantă. În ultima parte a jocului, Alin Bondar a introdus o serie de jucătoare tinere, precum Pica sau Moroianu, iar scorul final a fost 37-26.

Cele mai bune marcatoare ale Universității au fost Senocico (5 goluri), Lazăr și Popa (ambele 4).

Următorul meci pentru clujence va fi pe teren propriu, duminică, 21 octombrie, de la ora 11, împotriva echipei Minaur Baia Mare.