Costel Enache, antrenor fericit: a putut alinia două echipe diferite în cel de-al treilea amical victorios al iernii

| Foto: FC Universitatea Cluj

Universitatea Cluj s-a impus în cea de-a treia partidă de pregătire din 2021, scor 4-1, în fața formației secunde a celor de la FC Voluntari.

Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitaţi pagina principală ZIUA DE CLUJ

“Studenții” merg din victorie în victorie în jocurile amicale din pauza competițională. După Unirea Ungheni și CS Tunari a venit și rândul celor de la FC Voluntari 2 să fie învinși de formația clujeană. Costel Enache a profitat de diferența de valoare față de adversari și a rulat aproape tot lotul în duelul împotriva ilfovenilor.

Golurile "Șepcilor roșii" au fost înscrise de Laurențiu Rus, Cristian Gavra, Sergio Ribeiro și Lucas Chacana.

“U” Cluj în prima repriză: Muțiu, Rus, Sburlea (junior în probe provenit de la Kids Tâmpa Brașov), Dican, Taub, Meșter, Negrean, Filip, Ștefănescu, Golan, Gavra

”U” Cluj în repriza secundă: Vâtcă, Rus, Luchin, Telcean, Berci, Dican, Atska, Ribeiro, Pîrvulescu, Chacana, Pop. Au mai evoluat: Gorcea și Moraru.

Pentru Universitatea Cluj urmează un nou joc de pregătire, în fața rivalei din Liga a 2-a, Rapid. Partida se va disputa în 27 ianuarie.