“Cupa Centenarului” la volei feminin. “U” NTT Data a ocupat ultima treaptă a podiumului

| Foto: CS Universitatea Cluj

Seria evenimentelor ce sărbătoresc cei 100 de ani de la înființarea Universității Cluj a continuat cu o competiție ce a celebrat voleiul feminin clujean.

La finalul săptămânii, “studentele” pregătite de Luminița Trombițaș au participat în Sala Sporturilor “Horia Demian” la “Cupa Centenarului”. Echipa clujeană le-a avut ca adversare pe CSM Lugoj și pe echipa maghiară Jaszbereny VT. Cea de-a patra echipă ce trebuia să participe la turneu, CSM Târgu Mureș s-a retras din campionat, dar și din competiția amicală.

“U” NTT Data Cluj s-a clasat pe locul al treilea la finalul competiției, după ce a pierdut ambele partidei, 2-3 cu CSM Lugoj și 2-3 cu Jaszbereny VT. Formația din județul Timiș a reușit să se impună și în fața unguroaicelor, scor 3-1, și să obțină trofeul competiției.