Cupa Italiei, semifinale: Juventus a câștigat acasă cu Napoli. Torinezii au primit două penalty-uri VIDEO

Juventus a câștigat cu 3-1 în fața lui Napoli, marți, pe teren propriu, în prima manșă din semifinalele Cupei Italiei.

Oaspeții au punctat primii, prin Callejon (36), care a fructificat o pasă primită de la Insigne. Trupa lui Massimiliano Allegri și-a revenit, însă, în repriza secundă. Dybala (47) a făcut 1-1 din penalty, iar Higuain (64) și-a adus apoi echipa în avantaj înscriind cu poarta goală. Cinci minute mai târziu, campioana Italiei a beneficiat de o nouă lovitură de pedeapsă după o fază controversată. Dybala (69) a marcat și de această de la punctul cu var, iar Juventus pleacă cu prima șansă în returul de la Napoli, programat pe 5 aprilie.

A doua semifinală din Cupa Italiei, Roma - Lazio, se va disputa miercuri, de la ora 21:45, pe Stadio Olimpico din Roma. Partida va putea fi urmărită și la televizor, pe Digisport 3.