Dan Petrescu, supărat pe arbitraj după egalul de la Botoșani: "Nu înțeleg de ce n-a intervenit VAR-ul"

| Foto: lpf.ro

Antrenorul formației din Gruia a identificat o eroare de arbitraj în faza premergătoare golului primit de echipa sa.

CFR Cluj s-a întors acasă de la Botoșani doar cu punct, după ce "feroviarii" au fost egalați în prelungirile partidei. La final, Dan Petrescu a acuzat arbitrajul și a susținut că un aut acordat greșit a dus la marcarea golului de către gazde.

"Am pierdut două puncte mari, am avut 1-0 până în minutul 90. Prima repriză, destul de bună, a doua a fost mai slabă. Ei au dat gol la prima ocazie mare. Golul a venit după un aut foarte clar al nostru.

Eu nici n-am văzut golul pentru că nu înțelegeam cum de nu s-a dat aut, jucătorii s-au oprit. Nu înțeleg de ce n-a intervenit VAR-ul. Dacă egalam noi în minutul 90, era un punct câștigat, dar așa sunt două puncte pierdute", a spus Petrescu, potrivit Digisport.