Din nou înfrângere pentru “U” Cluj. Handbalistele clujence au cedat în fața formației SCM Craiova

Echipa pregătită de Alin Bondar a controlat prima parte a jocului, dar în cele din urmă, craiovencele s-au impus cu 29-27.

Clujencele au început bine aprtida din Sala Sporturilor “Horia Demian” și au preluat conducerea încă din start. Chiar dacă partida a fost una echilibrată, “studentele” nu au cedat avantajul și au avut chiar și aptru goluri avans. La pauză, gazdele conduceau cu 14-12.

Jocul a continuat să fie echilibrat și în startul actului secund, cu un mic plus pentru echipa oaspete. Craiovencele au dovedit că sunt echipa mai experimentată și au speculat greșelile echipei lui Alin Bondar. Ultimele 10 minute au aparținut în totalitate doljencelor, care s-au impus în cele din urmă cu 29-27.

Cele mai bune marcatoare ale Universității Cluj au fost Lazăr (8 goluri) și Corkovic (4).