Eșec la limită pentru handbalistele Universității Cluj. “Studentele” au ajuns la șase înfrângeri consecutive

Echipa pregătită de Alin Bondar a cedat pe propriul teren, scor 23-22, în fața formației CSM Slatina, în runda cu numărul șase din Liga Florilor.

Partida din Sala Sporturilor ”Horia Demian” a început cum nu se poate mai prost pentru clujence, care erau conduse cu 5-1, după primele cinci minute de joc. Treptat, “studentele” au revenit în joc, însă la pauză, echipa oaspete avea un avantaj de două goluri, 13-11. Echipa lui Alin Bondar a început bine actul secund și a reușit să joace de la egal la egal cu handbalistele de la Slatina. Totuși, la intrarea în ultimele 10 minute, echipa oaspete a forțat și a reușit să se impună la limită, 23-22. Pentru Universitatea Cluj a fost a șasea înfrângere în tot atâtea partide în noul sezon al Ligii Florilor.

Cea mai bună marcatoare a “studentelor” au fost Preda, Lazăr, Gandulfo și Moraru, toate cu câte patru goluri marcate.

Pentru Universitatea Cluj urmează o deplasare la Cisnădie. Partida împotriva Măgurii e programată în 12 octombrie.