Fratele mai mare al lui Tony, monitorizat de "U" VIDEO

Fratele mai mare al lui Tony, monitorizat de
"U" ar putea ataca poarta adversă în familie. Dickson , fratele mai mare al lui Tony, este monitorizat de Universitatea şi ar putea ajunge la Cluj chiar în această iarnă.

Universitatea a pus ochii pe fratele lui Tony Nwakaeme, Dickson, un atacant în vârstă de 25 de ani, care evoluează pentru gruparea finlandeză Kups, fostă adversară a Gazului Metan în Europa League. Dickson va deveni liber de contract în această iarnă.

"E posibil ca el să vină, însă nu pot spune că mâine va veni. Tot ce pot să vă spun este că este posibil. El joacă pe aceeaşi posiţie ca şi mine, poate juca şi pe partea stângă şi pe partea dreaptă", spune Tony Nwakaeme.

Oficialii clubului au refuzat să comenteze acest subiect.

"În momentul de faţă nu putem vorbi despre transferuri, despre veniri sau plecări pentru că suntem în plin campionat", spune directorul sportiv al Universităţii, Felix Grigore.

Dickson este vedeta echipei finlandeze Kups, pentru care a înscris de şapte ori în ultimele 17 meciuri jucate.

 

Comenteaza