FRF a stabilit programul sezonului 2020-2021 din Liga a 2-a. “U” Cluj începe stagiunea pe terenul unei nou-promovate

FRF a stabilit programul sezonului 2020-2021 din Liga a 2-a. “U” Cluj începe stagiunea pe terenul unei nou-promovate
| Foto: Cristian Cosma/fcuniversitateacluj.ro

Formația clujeană va debuta în noul sezon din eșalonul secund departe de casă, pe terenul celor de la Aerostar Bacău.

Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitaţi pagina principală ZIUA DE CLUJ

FRF a stabilit țintarul noii stagiuni din Liga a 2-a, iar Universitatea Cluj și-a aflat primele adversare. “Șepcile roșii” vor debuta în deplasare cu Aerostar Bacău, iar primul meci pe teren propriu va fi derby-ul ”studențesc” cu Poli Timișoara.

În stagiunea 2020-2021, eșalonul secund va avea 21 de echipe, după ce Pandurii Târgu Jiu a câștigat la Comisia de Recurs. Astfel, sezonul regulat va avea 21 de etape, într-o singură manșă.

Apoi urmează play-off-ul și play-out-ul unde formațiile vor disputa dueluri tur-retur. Primele două clasate vor promova direct, în timp ce locurile 3 și 4 vor juca baraj cu formațiile poziționate pe locurile 13 și 14 în Liga 1.

Programul sezonului regulat din Liga a 2-a:

Etapa 1

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FOTBAL CLUB RAPID

CSM SLATINA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

U CRAIOVA 1948 SA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC FARUL CONSTANȚA

CS AEROSTAR BACĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CS MIOVENI

SCM GLORIA BUZĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA

AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

CSM REȘIȚA STĂ 

Etapa 2

FOTBAL CLUB RAPID – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC UNIREA SLOBOZIA

CS MIOVENI – SCM GLORIA BUZĂU

FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFC FARUL CONSTANȚA – CS AEROSTAR BACĂU

CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – U CRAIOVA 1948 SA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM SLATINA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 3

CSM SLATINA – FOTBAL CLUB RAPID

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

U CRAIOVA 1948 SA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

CS AEROSTAR BACĂU – CSM REȘIȚA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA

SCM GLORIA BUZĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC UNIREA SLOBOZIA – CS MIOVENI

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS CONCORDIA CHIAJNA

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC STĂ

Etapa 4

FOTBAL CLUB RAPID – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

CS CONCORDIA CHIAJNA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

CS MIOVENI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UNIREA SLOBOZIA

AFC FARUL CONSTANȚA – SCM GLORIA BUZĂU

CSM REȘIȚA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS AEROSTAR BACĂU

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC PETROLUL PLOIEȘTI

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA

CSM SLATINA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI STĂ

Etapa 5

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FOTBAL CLUB RAPID

U CRAIOVA 1948 SA – CSM SLATINA

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

CS AEROSTAR BACĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

SCM GLORIA BUZĂU – CSM REȘIȚA

AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC FARUL CONSTANȚA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS MIOVENI

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS CONCORDIA CHIAJNA

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU STĂ

Etapa 6

FOTBAL CLUB RAPID – CS CONCORDIA CHIAJNA

CS MIOVENI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC FARUL CONSTANȚA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

CSM REȘIȚA – AFC UNIREA SLOBOZIA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS AEROSTAR BACĂU

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – U CRAIOVA 1948 SA

CSM SLATINA STĂ

Etapa 7

U CRAIOVA 1948 SA – FOTBAL CLUB RAPID

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CSM SLATINA

CS AEROSTAR BACĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

SCM GLORIA BUZĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CSM REȘIȚA

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC FARUL CONSTANȚA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ

CS CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI

ACS FOTBAL COMUNA RECEA STĂ

Etapa 8

FOTBAL CLUB RAPID – CS MIOVENI

FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS CONCORDIA CHIAJNA

AFC FARUL CONSTANȚA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

CSM REȘIȚA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC UNIREA SLOBOZIA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – SCM GLORIA BUZĂU

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

CSM SLATINA – CS AEROSTAR BACĂU

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

U CRAIOVA 1948 SA STĂ

Etapa 9

FC PETROLUL PLOIEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA

CS AEROSTAR BACĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM SLATINA

SCM GLORIA BUZĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CSM REȘIȚA

CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC FARUL CONSTANȚA

CS MIOVENI – FC UNIVERSITATEA CLUJ

FOTBAL CLUB RAPID STĂ

Etapa 10

FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC FARUL CONSTANȚA – CS MIOVENI

CSM REȘIȚA – CS CONCORDIA CHIAJNA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA

CSM SLATINA – SCM GLORIA BUZĂU

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

U CRAIOVA 1948 SA – CS AEROSTAR BACĂU

FC PETROLUL PLOIEȘTI STĂ 

Etapa 11

FC PETROLUL PLOIEȘTI – FOTBAL CLUB RAPID

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA

SCM GLORIA BUZĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

AFC UNIREA SLOBOZIA – CSM SLATINA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

CS MIOVENI – CSM REȘIȚA

FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC FARUL CONSTANȚA

CS AEROSTAR BACĂU STĂ 

Etapa 12

FOTBAL CLUB RAPID – AFC FARUL CONSTANȚA

CSM REȘIȚA – FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS CONCORDIA CHIAJNA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

CSM SLATINA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA SLOBOZIA

U CRAIOVA 1948 SA – SCM GLORIA BUZĂU

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS AEROSTAR BACĂU

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 13

CS AEROSTAR BACĂU – FOTBAL CLUB RAPID

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

AFC UNIREA SLOBOZIA – U CRAIOVA 1948 SA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CSM SLATINA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

AFC FARUL CONSTANȚA – CSM REȘIȚA

SCM GLORIA BUZĂU STĂ 

Etapa 14

FOTBAL CLUB RAPID – CSM REȘIȚA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS MIOVENI

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA

CSM SLATINA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

U CRAIOVA 1948 SA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU

CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFC UNIREA SLOBOZIA STĂ

Etapa 15

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB RAPID

SCM GLORIA BUZĂU – CS AEROSTAR BACĂU

AFC UNIREA SLOBOZIA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

CS CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA

CS MIOVENI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

AFC FARUL CONSTANȚA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

CSM REȘIȚA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI STĂ

Etapa 16

FOTBAL CLUB RAPID – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC FARUL CONSTANȚA

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ

CSM SLATINA – CS MIOVENI

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS CONCORDIA CHIAJNA

U CRAIOVA 1948 SA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

FC PETROLUL PLOIEȘTI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

CS AEROSTAR BACĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU STĂ 

Etapa 17

SCM GLORIA BUZĂU – FOTBAL CLUB RAPID

AFC UNIREA SLOBOZIA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS AEROSTAR BACĂU

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CS CONCORDIA CHIAJNA – U CRAIOVA 1948 SA

CS MIOVENI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

FC UNIVERSITATEA CLUJ – CSM SLATINA

AFC FARUL CONSTANȚA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

CSM REȘIȚA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE STĂ

Etapa 18

FOTBAL CLUB RAPID – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM REȘIȚA

CSM SLATINA – AFC FARUL CONSTANȚA

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIVERSITATEA CLUJ

U CRAIOVA 1948 SA – CS MIOVENI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

CS AEROSTAR BACĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

SCM GLORIA BUZĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA

CS CONCORDIA CHIAJNA STĂ 

Etapa 19

AFC UNIREA SLOBOZIA – FOTBAL CLUB RAPID

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – SCM GLORIA BUZĂU

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS AEROSTAR BACĂU

CS CONCORDIA CHIAJNA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

FC UNIVERSITATEA CLUJ – U CRAIOVA 1948 SA

AFC FARUL CONSTANȚA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

CSM REȘIȚA – CSM SLATINA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

CS MIOVENI STĂ

Etapa 20

FOTBAL CLUB RAPID – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

CSM SLATINA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM REȘIȚA

U CRAIOVA 1948 SA – AFC FARUL CONSTANȚA

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI

CS AEROSTAR BACĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

SCM GLORIA BUZĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC UNIREA SLOBOZIA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

FC UNIVERSITATEA CLUJ STĂ

Etapa 21

FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FOTBAL CLUB RAPID

CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA

AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU

CS CONCORDIA CHIAJNA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

CS MIOVENI – CS AEROSTAR BACĂU

FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CSM REȘIȚA – U CRAIOVA 1948 SA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM SLATINA

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU

AFC FARUL CONSTANȚA STĂ

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Loading...
Comenteaza