Gomez nu se opreşte. A marcat două goluri pentru Bayern în derby-ul cu Nurnberg

Mario Gomez (foto în alb), atacantul echipei germane Bayern Munchen, adversară a CFR-ului în grupele Ligii Campionilor continuă evoluţiile foarte bune, după cele 4 goluri marcate în două manşe clujenilor.
Gomez a marcat două dintre golurile meciului câştigat cu 3-0 de Bayern Munchen cu Nurnberg, campioana Germaniei urcând astfel pe locul 6 în clasamentul din Bundesliga.

Celălalt gol al meciului a fost înscris de Lahm, din 11 metri.

De precizat că la Bayern au revenit în teren Ribery, introdus în minutul 70 şi Breno, care a intrat după pauză.

De asemenea, foştii accidentaţi Van Bommel şi Contento au luat şi ei loc pe bancă.

CFR Cluj a disputat două meciuri cu Bayern Munchen, în actuala ediţie a Ligii Campionilor la fotbal. Prima partidă a fost cedată de clujeni, cu 3-1 în deplasare, iat cea de-a doua cu 04, acasă. Gomez a înscris 1 gol în meciul tur şi 3 în retur.