Înfrângere pentru “studenți” în ultimul meci din Italia

| Foto: foto fcuniversitateacluj.ro

Fotbaliștii clujeni au cedat în fața formației Rimini, scor 3-1.

După ce au obținut victorii pe linie în perioada de pregătire, clujenii au pierdut chiar ultimul meci înaintea debutului în Liga 2. Antrenorul Adrian Falub a continuat să folosească formula cu trei fundași, dar de această data nu a mai fost câștigătoare. Partida a debutat prost pentru “Șepcile roșii”, care au încasat primul gol chiar în minutul 5.

Apoi, italienii au majorat diferența în minutul 26, iar un minut mai târziu, Micaș a marcat unicul gol al Universității. După pauză, tot italienii au fost cei care au marcat, iar scorul final a fost 3-1 pentru Rimini. “U” Cluj a încheiat stagiul de pregătire din Italia cu patru victorii și o înfrângere.