Înfrângere usturătoare pentru “U” Cluj împotriva Unirii Dej

Formația pregătită de Erik Lincar a cedat în amicalul cu nou-promovata în eșalonul secund, scor 1-4.

Universitatea Cluj a suferit o înfrângere categorică în fața Unirii Dej, într-un meci disputat în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”. Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 9, iar tabela a rămas neschimbată până la pauză.

În starul actului secund, Unirea Dej a mai înscris de două ori în primul sfert de oră de la reluare. Până la final, Sergio Ribeiro a înscris golul de onoare, însă jocul de pregătire s-a încheiat cu victoria nou-promovatei în Liga a 2-a, scor 4-1.

Echipa de start: Gorcea – Rus, Gugu, Răuță, Mitrea – Pîrvulescu, Dican, Novac, Meșter – Hofman, Voinea

Echipa din repriza secundă: Gorcea - Gîț, Telcean, Ispas, Taub - Dican, Novac - Văsălie, Ciobanu, Blejdea –Voinea