Jagodina - CFR 0-1. Clujenii sunt în turul III al Europa League! VEZI AICI GOLUL

CFR a câştigat cu scorul de 1 la 0 împotriva celor de la Jagodina, prin golul înscris de Guima în minutul 81 şi merge în turul trei al Europa League.

CFR-ul a înscris cu nouă minute înainte de final de atacantul Guima, care a reluat în plasa porţii adverse din careul mic, după o centrare a lui Deac.

Echipele de start:

Jagodina: Djuricic - Milinkovic, Simac, Gasic, Filipovic - Cvetkovic, Djuric, Mitosevic - Arsenijevic, Susnjar, Jakimovski

Rezerve: Ilici, Ivanovic, Lepovic, Martinovic, Mijatovic, Peric, Stoicev Antrenor: Mladen Dodic

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Monroy, Muniru - Deac, Negruţ, F. Costea - Tade

Rezerve: Amadio - Christian, Ene, Guima, Jakolis, Lopes, Veres
Antrenor: Vasile Miriuță

La CFR au intrat Guima, în locul lui Costea, în minutul 69, Christian în locul lui Negruţ, în minutul 85 şi Jakolis în locul lui Deac, în prelungirile meciului.

În turul următor al competiţiei europene feroviarii vor juca contra celor de la Dinamo Minsk. Primul meci va avea loc în deplasare pe data de 31 iulie, iar returul se va disputa pe 7 august.