Liga 1 începe săptămâna viitoare. CFR-Chiajna, în prima etapă + Programul complet

Liga 1 începe săptămâna viitoare. CFR-Chiajna, în prima etapă + Programul complet
Tragerea la sorţi a partidelor din turul primei ligi a avut oc astăzi la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal. Derby-ul primei runde le aduce faţă în faţă pe campioana Astra Giurgiu şi pe Dinamo București.
Abonează-te pe   Poza noua 31.03.2021
Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitează pagina principală ZIUA DE CLUJ

CFR Cluj debutează în noul sezon al Ligii 1 acasă, în Gruia, cu Concordia Chiajna. În aceeaşi etapă, programată pe 23 iulie, campioana Astra Giurgiu o va înfrunta pe Dinamo București.

În etapa a doua (30 iulie), "feroviarii" merg la Botoşani, apoi pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" vine Dinamo (etapa a treia, 6 august).

Urmează apoi o perioadă complicată pentru elevii lui Vasile Miriuţă, care joacă pe rând cu Pandurii (deplasare) şi Astra (acasă), dar apoi vin şi etape mai "uşoare", cu Rapid (d), Craiova (a) şi Voluntari (a).

Pe 21 septembrie e programat derby-ul cu Steaua, la Bucureşti, urmând ca CFR să mai întâlnească, până la finalul turului, pe Gaz Metan Mediaş (a), ASA Târgu Mureş (d), CSMS Iaşi (a) şi, în ultima etapă a turului (22 octombrie) pe Viitorul Constanţa (d).

Ultima etapă a sezonului regulat (a 26-a) se va desfășura pe 4 martie 2017.

Faza play-off va începe pe 11 martie și se va încheia pe 13 mai, iar faza play-out va debuta pe 11 martie și se va termina pe 4 iunie.

Programul turului:

Etapa 1 (23 iulie)
Pandurii Târgu Jiu - CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - Dinamo București
Rapid București - FC Botoșani
CFR Cluj - Concordia Chiajna
FC Voluntari - FC Viitorul Constanța
Steaua București - CSMS Iași
Gaz Metan Mediaș - ASA Târgu Mureș

Etapa a II-a (30 iulie)
CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureș
CSMS Iași - Gaz Metan Mediaș
FC Viitorul Constanța - Steaua București
Concordia Chiajna - FC Voluntari
FC Botoșani - CFR Cluj
Dinamo București - Rapid București
Pandurii Târgu Jiu - Astra Giurgiu

Etapa a III-a (6 august)
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
Rapid București - Pandurii Târgu Jiu
CFR Cluj - Dinamo București
FC Voluntari - FC Botoșani
Steaua București - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul Constanța
ASA Târgu Mureș - CSMS Iași

Etapa a IV-a (13 august)
CS Universitatea Craiova - CSMS Iași
FC Viitorul Constanța - ASA Târgu Mureș
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș
FC Botoșani - Steaua București
Dinamo București - FC Voluntari
Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Rapid București

Etapa a V-a (20 august)
Rapid București - CS Universitatea Craiova
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Voluntari - Pandurii Târgu Jiu
Steaua București - Dinamo București
Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani
ASA Târgu Mureș - Concordia Chiajna
CSMS Iași - FC Viitorul Constanța

Etapa a VI-a (27 august)
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanța
Concordia Chiajna - CSMS Iași
FC Botoșani - ASA Târgu Mureș
Dinamo București - Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu Jiu - Steaua București
Astra Giurgiu - FC Voluntari
Rapid București - CFR Cluj

Etapa a VII-a (10 septembrie)
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
FC Voluntari - Rapid București
Steaua București - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaș - Pandurii Târgu Jiu
ASA Târgu Mureș - Dinamo București
CSMS Iași - FC Botoșani
FC Viitorul Constanța - Concordia Chiajna

Etapa a VIII-a (17 septembrie)
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
FC Botoșani - FC Viitorul Constanța
Dinamo București - CSMS Iași
Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureș
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș
Rapid București - Steaua București
CFR Cluj - FC Voluntari

Etapa a IX-a (21 septembrie)
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
Steaua București - CFR Cluj
Gaz Metan Mediaș - Rapid București
ASA Târgu Mureș - Astra Giurgiu
CSMS Iași - Pandurii Târgu Jiu
FC Viitorul Constanța - Dinamo București
Concordia Chiajna - FC Botoșani

Etapa a X-a (24 septembrie)
CS Universitatea Craiova - FC Botoșani
Dinamo București - Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul Constanța
Astra Giurgiu - CSMS Iași
Rapid București - ASA Târgu Mureș
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș
FC Voluntari - Steaua București

Etapa a XI-a (1 octombrie)
Steaua București - CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari
ASA Târgu Mureș - CFR Cluj
CSMS Iași - Rapid București
FC Viitorul Constanța - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu
FC Botoșani - Dinamo București

Etapa a XII-a (15 octombrie)
CS Universitatea Craiova - Dinamo București
Pandurii Târgu Jiu - FC Botoșani
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna
Rapid București - FC Viitorul Constanța
CFR Cluj - CSMS Iași
FC Voluntari - ASA Târgu Mureș
Steaua București - Gaz Metan Mediaș

Etapa a XIII-a (22 octombrie 2016)
Gaz Metan Mediaș - CS Universitatea Craiova
ASA Târgu Mureș - Steaua București
CSMS Iași - FC Voluntari
FC Viitorul Constanța - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Rapid București
FC Botoșani - Astra Giurgiu
Dinamo București - Pandurii Târgu Jiu

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Comenteaza