LPF a anunțat programul etapelor 7, 8 și 9 din Superligă. Când joacă "U" și CFR Cluj

LPF a anunțat programul etapelor 7, 8 și 9 din Superligă. Când joacă "U" și CFR Cluj
| Foto: lpf.ro

Liga Profesionistă a anunțat datele și orele de disputare ale partidelor din cele trei runde care se vor desfășura pe durata a 11 zile.

În intervalul 26 august - 5 septembrie, iubitorii fotbalului vor avea parte de meciuri din Superligă în fiecare zi. LPF a anunțat programul etapelor 7, 8 și 9 din Superligă, care se vor disputa pe durata a 11 zile.

Universitatea Cluj va deschide runda cu numărul 7 cu o deplasare la Voluntari, în etapa a 8-a vor juca pe terenul Rapidului și vor reveni acasă pentru întâlnirea cu FC Universitatea Craiova din runda a 9-a.

În schimb, CFR Cluj primește vizita Farului în etapa a 7-a și a celor de la FC Voluntari în etapa a 8-a, în timp ce runda cu numărul 9 aduce derby-ul cu FCSB, care se va disputa în capitală.

Programul rundelor 7, 8 și 9 din sezonul regulat al Superligii:

Etapa a 7-a

Vineri, 26 august

Ora 18:45 FC Voluntari - Universitatea Cluj

Ora 21:30 UTA Arad – FC U Craiova 1948

Sâmbătă, 27 august

Ora 19:00 Petrolul Ploiești – CS Mioveni

Ora 21:45 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Rapid 1923

Duminică, 28 august

Ora 13:30 FC Argeș – Chindia Târgoviște

Ora 18:30 CFR 1907 Cluj – Farul Constanța

Ora 21:30 FCSB – FC Hermannstadt

Luni, 29 august

Ora 21.00 Universitatea Craiova – FC Botoșani

Etapa a 8-a

Marți, 30 august

Ora 16:30 CS Mioveni - UTA Arad

Ora 19:15 FC U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 22:00 FC Rapid 1923 – Universitatea Cluj

Miercuri, 31 august

Ora 16:30 Chindia Târgoviște – Petrolul Ploiești

Ora 19:15 CFR 1907 Cluj – FC Voluntari

Ora 22:00 Farul Constanța - FCSB

Joi, 1 septembrie

Ora 18:00 FC Botoșani – FC Argeș

Ora 21:00 FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Etapa a 9-a

Vineri, 2 septembrie

Ora 18:45 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CS Mioveni

Ora 21:30 Universitatea Cluj – FC U Craiova 1948

Sâmbătă, 3 septembrie

Ora 19:00 UTA Arad – Chindia Târgoviște

Ora 21:45 FC Voluntari – FC Rapid 1923

Duminică, 4 septembrie

Ora 13:30 Petrolul Ploiești - FC Botoșani

Ora 21:30 FCSB – CFR 1907 Cluj

Luni, 5 septembrie

Ora 18:45 FC Argeș - FC Hermannstadt

Ora 21:30 Universitatea Craiova – Farul Constanța

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Comenteaza