LPF a anunțat programul următoarelor etape din Liga 1. Când sunt programate meciurile campioanei cu Astra și Viitorul

LPF a anunțat programul următoarelor etape din Liga 1. Când sunt programate meciurile campioanei cu Astra și Viitorul
| Foto: facebook.com/cfr1907

Liga Profesionistă a publicat datele de disputare ale partidelor din rundele 18, 19, 20, 21 și 22 ale sezonului regulat din prima ligă.

Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitaţi pagina principală ZIUA DE CLUJ

Campionatul e pe cale să înceapă, iar LPF a anunțat programul următoarelor runde, care e vor disputa până la meciurile din Cupa României. CFR Cluj se va duela cu Hermannstadt, Chindia și FC Botoșani în deplasare și Viitorul pe teren propriu.

Programul următoarelor runde din Liga 1:

Etapa a 18-a

Vineri, 22 ianuarie

Ora 17.00 Chindia Târgoviște – Academica Clinceni

Ora 20.00 FCSB – FC Voluntari

Sâmbătă, 23 ianuarie

Ora 12.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu

Ora 14.45 UTA Arad – FC Argeș

Ora 21.00 Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanța

Duminică, 24 ianuarie

Ora 18.00 Gaz Metan Mediaș - Politehnica Iași

Ora 20.00 FC Botoșani - Dinamo

Luni, 25 ianuarie

Ora 20.30 FC Hermannstadt – CFR Cluj

Etapa a 19-a

Marți, 26 ianuarie

FC Viitorul Constanța – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Voluntari - Universitatea Craiova

FC Argeș - FCSB

Miercuri, 27 ianuarie

Academica Clinceni – FC Botoșani

Politehnica Iași – UTA Arad

Dinamo - Gaz Metan Mediaș

Joi, 28 ianuarie

FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa a 20-a

Vineri, 29 ianuarie

Universitatea Craiova – FC Argeș

Sâmbătă, 30 ianuarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaș – Academica Clinceni

FCSB - Politehnica Iași

Duminică, 31 ianuarie

FC Botoșani – FC Hermannstadt

Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanța

UTA Arad - Dinamo

Luni, 1 februarie

Chindia Târgoviște – CFR Cluj

Etapa a 21-a

Marți, 2 februarie

FC Argeș – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Miercuri, 3 februarie

FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș

FC Voluntari - Astra Giurgiu

Dinamo - FCSB

Joi, 4 februarie

Academica Clinceni – UTA Arad

Chindia Târgoviște – FC Botoșani

CFR Cluj – FC Viitorul Constanța

Etapa a 22-a

Vineri, 5 februarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iași

Sâmbătă, 6 februarie

Astra Giurgiu – FC Argeș

NOTĂ: meciul se poate disputa duminică, 7 februarie, în funcție de programul Cupei României.

Universitatea Craiova - Dinamo

Duminică, 7 februarie

UTA Arad – FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaș - Chindia Târgoviște

FCSB – Academica Clinceni

Luni, 8 februarie

FC Viitorul Constanța – FC Voluntari

FC Botoșani – CFR Cluj

NOTĂ: Orele de disputare ale meciurilor programate în etapele 19-22 vor fi comunicate ulterior.

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK şi pe Instagram

loading...
Loading...
Comenteaza